O klubu

Triatlon je dynamicky se rozvíjející sportovní odvětví, skládající se ze tří klasických olympijských disciplin plavání, cyklistiky a běhu.

Lidská touha překonat sebe sama a zjistit, kde leží hranice možností, dala první impuls k jeho vzniku. Triatlon je mladý sport, který se a tři sesítky let svojí existence stal světovým fenoménem.

Během své premiéry v rámci LOH v Sydney v roce 2000 se triatlon dočkal obrovského úspěchu. Zápolení triatlonistů z celého světa sledovalo v ulicích australské metropole odhadem více než 500.000 diváků. Ti dle slov závodníků, kteří tento olympijský závod absoolovali, vytvořili triatlonovému zápolení atmosféru, na kterou nejde zapomenout. Triatlon je sport, který se ve světě stále více stává více životním stylem než sportem.

KONRAD TOOLS TEAM vznikl na základech Morava tri-club, později nesoucího název Kepák team, Olympo team a EKOL TEAM. Založili jej pánové Tomáš Kočař, Michal Kočař a Olin Tegze v roce 1987. Klub má za sebou velmi bohatou a sportovními úspěchy ověnčenou historii.

KONRAD TOOLS TEAM je v posledních letech jedním z nejúspěšnějších sportovních klubů města Brna z hlediska mezinárodních sportovních úspěchů a patří mezi nejlepší evropské triatlonové kluby.

Prvním světovým závodníkem českého triatlonu byl Tomáš Kočař, který v letech 1986 - 1996 vybojoval řadu předních umístění na největších světových triatlonech. Ve své kariéře se stal  7x v řadě mistrem republiky, vybojoval 2. místo ve Světovém poháru, 4. místo na Mistrovství Evropy, 9. místo na Mistrovství světa a zvítězil ve více než 40 triatlonových závodech v 11 zemích.

Jeho nástupci dovedli český triatlon na absolutní evropský a světový vrchol. V barvách týmu startovali nebo startují  esa světového triatlonu a čeští olympionici FILIP OSPALÝ, MARTIN KRŇÁVEK, RADKA VODIČKOVÁ, PAVEL ŠIMKO, LENKA RADOVÁ, VENDULA  FRINTOVÁ a JAN ČELŮSTKA nebo také dlouhodobě nejlepší český IRONMAN PETR VABROUŠEK.

Vedle výše uvedených hvězd startuje za KONRAD TOOLS TEAM řada talentovaných závodníků, žákovských, dorosteneckých i juniorských kategorií. Mnozí z nich jsou předními českými reprezentanty, kteří se každý rok úspěšně zúčastňují mezinárodních závodů.

KONRAD TOOLS TEAM zastřešuje a významně se podílí na řízení a fungování Triatlonové akademie a Sportovního centra mládeže České triatlonové asociace a úzce spolupracuje se Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka v Brně.

KONRAD TOOLS TEAM se také podílí na organizaci vrcholných sportovních akcí, kterými je evropský triatlonový závod TRIATLON SUPERPRESTIGE, konaný každoročně na brněnské přehradě a také na dalších význmaných akcí v Brně a okolí: Delikomat manager triatlon, Jihomoravská triatlonová liga, Nejlepší sportovci města Brna, Brněnský masakr.

Autor: Michal Kočař, Tomáš Klíma a Ladislav Dvořák

Konrad Tools